اخبار

جزئیات کمپین حمایت از زوج‌های نابارور

جزئیات کمپین حمایت از زوج‌های نابارور/مشاوره تخصصی و آزمایش اسپرم رایگان

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، عباسیان – دبیر کمپین حمایت از زوجین نابارور در توضیحات بیشتر درباره زمان برگزاری این کمپین که از یک الی ۷ اردیبهست ماه برگزار می‌شود، در زمینه اهداف این کمپین اظهار داشت: بررسی و مشاوره رایگان به زوجین نابارو که تاکنون امکان دسترسی به مراکز درمان ناباروی را نداشته و از علت و چگونگی امکان درمان خود اطلاعی ندارند، در این کمپین صورت می‌پذیرد.

دبیر کمپین حمایت از زوجین نابارور ادامه داد: همچنین مشاوره رایگان به زوجین ناباروی که علیرغم تلاش‌های درمانی متعدد؛ درمان نشدند از دیگر اهداف کمپین حمایت از زوجین نابارور است.

وی تصریح کرد: در نهایت اطلاع رسانی به عموم مردم در چگونگی پیشگیری و یا مواجهه با ناباروری و همچنین اطلاع رسانی به زوجین ناباروری که نگران از داشتن فرزند سالم هستند از اهداف کمپین حمایت از زوجین نابارور است.

گفتنی است؛ ثبت‌نام از زوجین نابارور برای بررسی و مشاوره رایگان از طریق وبگاه کمپین حمایت از زوجین نابارور به آدرس Barvari.org امکانپذیر است.

همچنین محورهای عمده اطلاع رسانی کمپین حمایت از زوجین نابارور دربرگیرنده -روشهای نوین درمان ناباروی -حفظ باروری در مواجهه با بیماری و افزایش سن -سلامت باروری و اطمینان از تولد فرزند سالم- عوامل خطر ابتلاء به ناباروری (عوامل زیست محیطی، دخاینات، تغذیه …) و در نهایت اهدای گامت، جنین و چالش‌های‌ پیش‌رو است.

برگزاری کمپین حمایت از زوجین نابارور

رئیس چهارمین کنگره بین المللی تولید مثل از برگزاری کمپین حمایت از زوج‌های نابارور خبر داد و گفت: این کمپین زمینه را برای مشاوره زوجین نابارور فراهم می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،محمد مهدی آخوندی در ارتباط با ناباروری اظهارداشت: استفاده از فناوری‌های نوین در تشخیص و درمان‌های پزشکی از جمله تولید مثل و باروری امیدهای جدیدی را در عرصه زندگی انسان امروزی گشوده و امید به زندگی و کیفیت آن را به مراتب افزایش داده است.

وی افزود: در عین حال هر پیشرفت علمی که برای بشر حاصل می‌شود، به همان اندازه که توان و قدرت وی را در حل مشکلات افزایش می‌دهد آثار و پیامدهای کاربردی آن حوزه علمی، مشکلات و پیچیدگی‌ها و چالش‌های متعددی را در مقابل قرار می‌دهد. شناسایی دقیق مشکلات و موانع و رفع آنها نیازمند فعالیت همه جانبه ی دانشمندان و متخصصین علوم بالینی، تجربی و انسانی مرتبط با این حوزه علوم تولید مثل خواهد بود تا در یک جمع فشرده به جنبه‌های متنوع تشخیص و درمان پرداخته و زمینه را برای رفع سوالات و چالش‌ها فراهم آورند.

رئیس چهارمین کنگره بین المللی تولید مثل ادامه داد: طراحی و برگزاری کارگاه‌های متعدد همزمان در یک روز قبل از برگزاری کنگره توسط متخصصین متعدد داخلی و خارجی مدنظر قرار گرفته است و کارگاه جراحی زنده آندومتریوز توسط دانشمند و جراح برجسته در بیمارستان محب کوثر و پخش همزمان آن در سالن رازی انجام می‌شود و کارگاهای متعدد دیگر بین‌ المللی نیز زمینه را برای فراگیری و بحث و تبادل نظر علمی و عملی مخاطبان کنگره فراهم می‌آورد.

آخوندی بیان داشت: در این ارتباط دانشجویان رشته دکترای تولید مثل نیز در محفلی دوستانه با اعضای انجمن و بورد تولید مثل، مشکلات و موانع پیشرفت از جمله موضوع پروانه دار شدن رشته تولید مثل را دنبال خواهند کرد.

وی یادآور شد: انجمن جنین شناسی در سال جاری تلاش کرده تا همچون کنگره‌های بین کشوری اروپایی ESHRE ، با جلب همکاری از انجمن‌های مرتبط از جمله انجمن علمی باروری و ناباروری، زمینه برگزاری یک کنگره سالیانه بزرگ کشوری و بین‌المللی در حوزه تولید مثل را فراهم کند.

رئیس چهارمین کنگره بین المللی تولید مثل اضافه کرد: اگر چه تصمیم گیری نهایی این موضوع توسط آن انجمن به درازا کشید ولی از اینکه انجمن جنین‌شناسی توانست برای اولین بار در کشور، مجری دو دوره موفق برگزاری کنگره مشترک همزمان انجمن جنین ‌شناسی و دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه تولید مثل برخورد ببالد. سال جاری نیز دو کنگره تولید مثل و فرزندآوری بصورت مشترک برگزار خواهد شد.

آخوندی گفت: همچنین با توجه به ورود به هفتمین سال تاسیس انجمن جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل و اتمام دومین دوره فعالیت اعضای محترم هیئت مدیره منتخب، ترتیبی داده شده است تا انتخابات انجمن همزمان با کنگره و زیر نظر وزارت بهداشت، به صورت الکترونیکی برگزار شود که امیدواریم که مشارکت جمعی در برگزیدن هیئت مدیره‌ی فعال و توانمند را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: همزمان با برگزاری کنگره، جشنواره برترین‌های حوزه تولید مثل با موضوع انتخاب و معرفی پیش‌کسوتان و دانشمندان برتر و پایان نامه‌ها و مقالات برتر همچنین جشنواره تکتا با موضوع انتخاب بهترین عکس، نقاشی، پوستر و کاریکاتور علمی و هنری در زمینه تولید مثل برگزار خواهد شد.

رئیس چهارمین کنگره بین المللی تولید مثل خاطرنشان کرد: همچنین کمپین حمایت از زوجین نابارور با مشارکت مراکز درمان ناباروری و حمایت سازمان‌ها و ارگان‌های مردم نهاد همزمان با کنگره برگزار می‌شود.

آخوندی با اشاره به اینکه این کمپین به مدت یک هفته با همکاری صدا و سیما و سایر رسانه‌های شنیداری و اطلاع رسانی، ابعاد مختلف تشخیص و درمان ناباروری را به عموم مردم معرفی می‌کند، گفت: همچنین این کمپین زمینه را برای مشاوره و راهنمایی رایگان زوج‌های ناباروری که نگران عدم باروری و فرزند آوری خود هستند، فراهم خواهد کرد.

وی افزود: همچنین تلاش کرده‌ایم امسال در زمان برپایی نمایشگاه دارو و تجهیزات مرتبط با حوزه تولید مثل، مراکز درمان ناباروری علاقمند بتوانند ضمن ارائه مشاوره به زوجین نابارور معرفی شده توسط کمپین، فعالیت‌های و دستاوردهای خود را به معرض دید علاقه‌مندان به پیشرفت­‌های تشخیص و درمان ناباروری عرضه کنند.

http://www.salamatnews.com/news/234108/برگزاری-کمپین-حمایت-از-زوجین-نابارور

کمپین حمایت از زوجین نابارور

سومین دوره کمپین حمایت از زوجین نابارور توسط انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل و با حمایت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اداره کل سلامت شهرداری تهران ، انجمن علمی مامایی ایران و مراکز درمان ناباروری کل کشور شروع بکار نمود.
https://t.me/barvariorg

هدف از برگزاری این کمپین اطلاع رسانی به عموم جامعه مخصوصاً زوجین نابارور در موارد ذیل است:

۱-  اطلاع رسانی دربارۀ روش های نوین درمان ناباروری و لزوم درمان ناباروی در مراکز درمان ناباروری

۲-  آشنایی با روش های حفظ باروری در مواجهه با بیماری ها و یا شرایطیکه می تواند قدرت باروری را کاهش دهد مثل افزایش سن.

۳-  اطلاع رسانی دربارۀ سلامت باروری و اطمینان از تولد فرزند سالم

۴-  آگاهی رسانی دربارۀ عوامل خطر در ابتلا به ناباروری، به ویژه عوامل زیست محیطی، دخانیات، تغذیۀ ناسالم و بیماری‌ها

۵- اطلاع رسانی در خصوص اهداء گامت و جنین و چالش های پیش رو

در این هفته، طی ۳ روز مشخص شده زوجین ناباروری که تاکنون نسبت به تشخیص و درمان ناباروری خود اقدام ننموده اند، طی برنامه ریزی قبلی به مراکز درمانی ناباروری در سراسر کشور که جهت مشارکت در این امر خیرخواهانه اعلام آمادگی نموده اند، مراجعه و از خدمات رایگان اطلاع رسانی، بررسی و تشخیصی ناباروری استفاده خواهند نمود.

همچنین مطابق سال های گذشته سعی خواهد شد از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و مکتوب، ضمن هماهنگی با انجمنهای علمی و مردم نهاد (NGO) ، مراکز خیریه و جامعه علمی، فرهنگی و هنری سراسر کشور، به اقشار مختلف جامعه به خصوص زوجین اطلاعات لازم ارائه گردد. در این ارتباط مراکز همیار و همکار در این حرکت خیرخواهانه نیز به عموم جامعه معرفی خواهند شد.

کمپین حمایت از زوجین نابارور

مرکز درمان ناباروری حضرت مریم ساری به سومین دوره کمپین حمایت از زوجین نابارور پیوست.

کمپین حمایت از زوجین نابارور

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا به سومین دوره کمپین حمایت از زوجین نابارور پیوست

کمپین حمایت از زوجین نابارور

انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل در نظر دارد همزمان با “چهارمین کنگره بین المللی تولیدمثل ”  (IRCIRAN) و”چهارمین جشنواره برترین های حوزه تولیدمثل” در هفته اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به برگزاری  سومین دوره کمپین “حمایت از زوجین نابارور” اقدام نماید.

 

هدف از برگزاری این کمپین اطلاع رسانی به عموم جامعه مخصوصاً زوجین نابارور در موارد ذیل است:

۱-  اطلاع رسانی دربارۀ روش های نوین درمان ناباروری و لزوم درمان ناباروی در مراکز درمان ناباروری

۲-  آشنایی با روش های حفظ باروری در مواجهه با بیماری ها و یا شرایطیکه می تواند قدرت باروری را کاهش دهد مثل افزایش سن.

۳-  اطلاع رسانی دربارۀ سلامت باروری و اطمینان از تولد فرزند سالم

۴-  آگاهی رسانی دربارۀ عوامل خطر در ابتلا به ناباروری، به ویژه عوامل زیست محیطی، دخانیات، تغذیۀ ناسالم و بیماری‌ها

۵- اطلاع رسانی در خصوص اهداء گامت و جنین و چالش های پیش رو

 

-در این هفته، طی ۳ روز مشخص شده “زوجین ناباروری که تاکنون نسبت به تشخیص و درمان ناباروری خود اقدام ننموده اند”، طی برنامه ریزی قبلی به مراکز درمانی ناباروری در سراسر کشور که جهت مشارکت در این امر خیرخواهانه اعلام آمادگی نموده اند، مراجعه و از خدمات رایگان اطلاع رسانی، بررسی و تشخیصی ناباروری استفاده خواهند نمود.

-همچنین مطابق سال های گذشته سعی خواهد شد از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و مکتوب، ضمن هماهنگی با انجمنهای علمی و مردم نهاد (NGO) ، مراکز خیریه و جامعه علمی، فرهنگی و هنری سراسر کشور، به اقشار مختلف جامعه به خصوص زوجین اطلاعات لازم ارائه گردد. در این ارتباط مراکز همیار و همکار در این حرکت خیرخواهانه نیز به عموم جامعه معرفی خواهند شد.